مهم-ترین-معیارهای-سئو-در-سال-۲۰۱۹

مهم ترین معیارهای سئو در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۸ گوگل تغییرات گسترده ای در نحوه رتبه دهی وب سایت ها در نتایج سرچ اعمال کرد. بعنوان مثال، گوگل حدود ۳۰ درصد از نتایج سرچ (SERP) خود را توسط هوش مصنوعی (AI: Artificial Intelligence) نمایش داد. بنابراین لزوما صفحاتی که لینک های بیشتری دارند در رتبه های بالا قرار نمی گیرند. در این مقاله، ۵ فاکتور اساسی سئو که در سال ۲۰۱۹ اهمیت دارند را معرفی خواهیم کرد.

  • آشنایی با داده های ساختاریافته سایت (Site Structured Data)
  • اجتناب از اشتباهات احتمالی در استراکچر دیتا
  • استفاده از پادکست در استراتژی مارکتینگ خود
  • بهبود محتوای سایت
  • بهینه سازی تصاویر سایت

۱- آشنایی با داده های ساختار یافته سایت (Structured Data):

فهم داده ساختار یافته یا استراکچر دیتا (Structured Data) کمی دشوار است اما توصیه می شود با اینگونه داده ها آشنایی داشته باشید. بهترین روش برای شروع یادگیری ایجاد Structured Data کپی و پیست کردن کدهای آن می باشد.

برای شروع کار می توانید مقاله “داده های ساختارمند توسط JSON-LD” را مطالعه نمائید. در این مقاله، اسکریپت JSON-LD را معرفی کرده ایم و فرمت نوشتن آن را توضیح می دهیم، Property های آن را تعریف می کنیم، آیتم Type@ در اسکریپت JSON-LD را تعریف می کنیم

۲- اجتناب از اشتباهات احتمالی در استراکچر دیتا

وب سایت ها بدلیل پیاده سازی اشتباه داده های ساختاریافته (Structured-Data) از طرف گوگل جریمه خواهند شد. احتمال دارد شما یک اشتباه سهوی در پیاده سازی داده ساختاریافته مرتکب شوید اما دچار جریمه گوگل (Google Penalty) خواهید شد.

اشتباهات رایج در پیاده سازی داده های ساختار یافته یا Structured-Data:

  • استفاده از نوع نامناسبی از داده های ساختار یافته.
  • عدم همخوانی داده ساختاریافته با محتوای صفحه.
  • نقض قوانین و دستورالعمل های گوگل در استفاده از نوع داده ای خاص.
  • نقض قوانین گوگل در تعریف Structured Data.
  • میانبر زدن و دستکاری داده های ساختاریافته

۳- استفاده از پادکست در استراتژی مارکتینگ:

پادکست ها یکی از محبوب ترین انواع محتوا بین کاربران در دنیای وب می باشد. شما باید مطمئن شوید که مخاطبان هدفتان به پادکست های موردنظر شما گوش می دهند.

استراتژی بازاریابی می تواند گستره زیادی داشته باشد. پادکست ها می توانند در نتایج جستجوی صوتی گوگل ظاهر می شوند.

۴- بهبود و تمرکز محتوای سایت:

این مورد شاید مهمترین فاکتور در سئوی وب سایت در سال ۲۰۱۹ می باشد. محتوای غیرمتمرکز (Unfocused Content) یکی از عوامل مهم از دست دادن رتبه و جایگاه سایت در نتایج سرچ گوگل می باشد.

“صفحات یک وب سایت رتبه می گیرند زیرا سایت های دیگر به آنها لینک می دهند. سایت ها به این صفحات به این دلیل لینک می دهند که یک مشکلی را حل می کنند و برای یک مسئله، راه حل مناسب دارند. بخاطر کلمات کلیدی مرتبط به آنها لینک نمی دهند!”

۵- بهینه سازی تصاویر وب سایت (Image SEO):

تاثیر تصاویر، فراتر از زیباسازی صفحات وب سایت است. تصاویر برای سئو مهم می باشند. با تصاویر وب سایت همانند تیتر و عناوین صفحات سایت برخورد کنید. زیرا بهینه بودن تمام اینها در کنار هم می تواند باعث کسب جایگاه مناسب برای یک وب سایت شود. تصاویر می توانند در تب Images گوگل بهنگام سرچ کاربران در زمینه کلمات کلیدی مرتبط ظاهر شوند.

استفاده از تصاویر توصیفی و با مفهوم

خوانندگان مطالب سایت با مشاهده تصاویری که محصول یا سرویس شما را شرح می دهد راحت تر و سریع تر می توانند آنرا درک کنند. مثلا اگر مقاله شما درباره نگهداری از حیوانات خانگی است، درج تصویری از یک گربه ملوس که در حال نگهداری در یک پناهگاه حیوانات است می تواند جالب و مفید باشد. یا اگر موضوع مطلب تان شکست استراتژی یک شرکت یا یک فرآیند می باشد، نمایش تصویری از یک کشتی که در حال برخورد با یک صخره بزرگ است یا یک خودرویی که لاستیکش پنچر شده می تواند کمک کننده باشد.

بنابراین تبادل ایده با کاربر از طریق علائم (Symbols) یا تصاویر (Images) می تواند کاربر را به خواندن آن مقاله متقاعد کند یا اینکه او را از مطالعه مقاله منصرف کند.

بصری سازی (ویژوال) دستورالعمل ها بوسیله تصاویر:

معمولا بازدیدکنندگان سایت مایلند آموزش ها و دستورالعمل ها را بصورت قدم به قدم (Step by Step) مطالعه کنند. یکی از روش های مناسب برای انجام اینکار، استفاده از تصاویر و اینفوگرافیک ها می باشد. گوگل هم اینگونه تصاویر را در تب Images سرچ خود نمایش خواهد داد. تصویری که بخوبی روش انجام کاری را شرح داده باشد می تواند رتبه خوبی در نتایج سرچ گوگل کسب کند.

لزوم بهینه سازی تصاویر (Image SEO):

نمایش تصاویری که حجم بالایی دارند (بالای یک مگابایت) می تواند سرعت و در نتیجه رتبه سایت را با کاهش مواجه کند. علاوه بر این، درج تصاویر سنگین باعث مصرف بیش از حد پهنای باند (Band-Width) و در نتیجه افزایش هزینه خرید هاست با پهنای باند بیشتر خواهد شد. همچنین لود تصاویر با حجم بالا باعث کند شدن سرور و بالا رفتن احتمال قطعی آن و در نهایت نارضایتی کاربران خواهد شد.

بروز بودن (Up to Date):

علاوه بر رعایت موارد سئو که تا اینجای مقاله معرفی کردیم، حفظ امنیت سایت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بروز نگه داشتن نرم افزار یا سایت، استفاده از رمزهای عبور قوی و امن، آنالیز و آپدیت پلاگین ها و افزونه های سایت و… در این زمینه مهم می باشند.

منبع : searchenginejournal.com

 


برچسب ها :


اشتراک گذاری :