آیا-برنامه-نویسی-سخته؟

آیا برنامه نویسی سخته؟

یکی از سوالاتی که امروزه با وجود پیشرفت کسب و کار های اینترنتی و رشد بالای رشته نرم افزار برای علاقه مندان به برنامه نویسی پیش آماده این است که آیا برنامه نویسی کار سختیه یا خیر؟

خیلی از افراد از برنامه نویسی میترسند و فکر میکنند که سخترین کار دنیاست و به این اعتقاد دارند که برنامه نویسی سخته و اصلا نمیشه یادش گرفت و کسایی که برنامه نویسی یاد دارند یا خیلی باهوشا یا اینکه چندین سال کار کردن تا توانستن به یک برنامه نویس تبدیل شوند.

بنظر من ، هر کاری که در آن تخصص نداشته باشیم و هیچ آشنایی با آن نداشته باشیم فکر میکنیم سخته و نمیشه انجامش داد. حالا میخواد برنامه نویسی باشه یا حتی نجاری یا خیلی از کار های دیگر، باید این مسئله در نظر داشته باشیم که هرکاری تا واردش نشدی و تخصصی نسبت بهش نداشته باشی سخته و نمیشه انجامش داد.

به عنوان مثال خود من ، چند سال پیش بود که میخواستم گواهینامه رانندگی رو دریافت کنم و شروع به رانندگی کنم خیلی ترس داشتم که الان دیگه تصادف میکنم یا میزنم به دیوار و ... تا اینکه این مدت گذشت و من هم رانندگی رو یاد گرفتم و الان یک راننده خوب شدم و وقتی به اون موقع فکر میکنم خندم میگیره و با خودم میگم که چقدر ترس و استرس داشتم و فکر میکردم که کار خیلی سختیه.

برای برنامه نویس شدن هم اوضاع به همین صورته و چون افراد هیچ پیش زمینه ای در این مورد ندارند فکر میکنند که کار خیلی سخت و پیچیده ایه و اصلا نمیشه یادش گرفت، اما وقتی شروع به یادگیری و آموزش برنامه نویسی میکنید تازه اون موقع متوجه میشوید اینقدر هم بقیه میگفتن سخت نیست و میشه به یک برنامه نویس خوب و حرفه ای تبدیل شوید.

نمیخواهم اینو بگم که آره برنامه نویسی خیلی آسونه و مثل آب خوردن یاد میگیرین ولی خب اینقد هم که افراد دیگر در موردش میگن سخت نیست. در واقع شروعش کمی سخت و گیج کننده به نظر میرسه ، آن هم با این دلیل که نمیدونیم چیو باید یاد بگیریم و از کجا باید شروع کنیم و به همین خاطر خیلی ها کاملا بیخیال میشن و برنامه نویسی رو کنار میزارن. ولی اگر شما اصطلاحات و مفاهیم پایه رو یاد بگیرید کارتون خیلی راحت میشه و حس بهتری نسبت به برنامه نویسی خواهید داشت و اون موقع است که خیلی سریع تر به سمت یادگیری برنامه نویسی سوق داده میشوید.

پس میشه گفت تا این لحظه متوجه شدیم که هر کاری از بیرون سخت بنظر میرسه و آیا واقعا برنامه نویسی کار سختیه؟
راسیتش هم میشود گفت سخت هم آسان ، در زمان شروع چون هیچی نمیدونید واقعا سخت و پیچیده است، به شکلی که خیلی ها همان اول کار بیخیال برنامه نویسی میشوند و کلا کنارش میذارند. اما اگر شما ابتدا مفاهیم پایه رو یاد بگیرید کار خیلی جذابی رو پیشرو دارید و میتوانید خیلی زود برنامه نویس خوبی شوید.


برچسب ها :


اشتراک گذاری :