نکات-مهم-برای-شروع-برنامه-نویس

نکات مهم برای شروع برنامه نویس

اگر به عنوان فردی در حال تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار هستید یا در دوره های آنلاین یا حضوری آموزش برنامه نویسی شرکت کرده اید و قصد این را دارید که تبدیل به یک برنامه نویس شوید، پیشنهاد میکنم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

دور شدن از تفکرات منفی

بهرتین راه برای بالا بردن مهارت خود این است که از خطاها و اشتباهاتتون درس بگیرید و آنها را برطرف کنید. وقتی میتوانید در مورد یک موضوع خوب فکر کنید، بی دلیل با افکار بد و منفی ذهن خود را خسته نکنید.

به جزئیات کوچک دقت کنید

مدیریت جزئیات کدهایتان، کلید موفقیت هایتان خواهد بود. پس از کوچکترین خطاها هم نگذرید و تمامی آنها را دنبال کنید.

اعتیاد به کارتان پیدا نکنید

شغل برنامه نویسی همیشه به عنوان اعتیادآور ترین شغل شناخته شده و افراد به گونه ای به این شغل اعتیاد پیدا میکنند که دیگر نمیتوانند از آن دل بکنند و تمام وقت خود را با آن سپری خواهند کرد، که این موضوع باعث به خطر انداختن سلامتی افراد میشود.پس سعی کنید بین کار و زندگیتان تعادل ایجاد کنید طوری که شامل تفریحات بدون کامپیوتر باشد.

پیغام های خطا را جدی بگیرید

بی توجهی و سرسری گرفتن پیغام های خطا یکی از عادت های بد بیشتر برنامه نویس ها میباشد.

سعی کنید زمان بیشتری را برای مشاهده و جستجوی خطای پیش آماده بگذارید و پی ببرید که این خطا برای چیست و آن را حلش کنید، تا عادت کنید تا با هر نوع خطایی که مواجه شدید سریع آن را برطرف کنید.

هیچ کدی بی عیب و نقصی نیست

هدف از نوشتن هر کدی، نوشتن برنامه هایی با کارایی و اثر بخشی بالاست اما به این معنا نیست که تمام کدهای بی عیب و نقص هستند.در بعضی مواقع زمان اجرای یک پروژه بسیار مهم تر از نوشتن برنامه ای با گرافیک زیبا و کارایی بالا است. به عبارت دیگر، شما نیاز دارید تمام شرایط را بسنجید و تشخیص دهید که دقیقا چه زمانی نیاز به ساخت یک برنامه با گرافیک زیبا و کارایی بالا دارید یا نه هرچه سریع تر باید برنامه آماده شود و نیازی به زیباسازی وجود ندارد.

سعی کنید انتقاد پذیر باشید

کد های شما همواره مورد انتقاد قرار خواهد گرفت.حالا شما میخواهید یک برنامه نویس مبتدی باشید یا یک برنامه نویس حرفه ای. از آنجایی که شما به عنوان انتقاد می پندارید.به راحتی میتوان حس منفی دریافت کرد اما هرچه زودتر باید این عادت بد را کنار بذارید و با آغوش باز از انتقادات استقبال کنید.در بسیاری از مواقع، افرادی که از شما و کارتان انتقاد میکنند اصلا برنامه نویس نیستند و آنچه که شما انجام دادید را درک نکنند. لذا انتقاد پذیر باشید و خودتان را برای تغییرات لازم آماده کنید.

از منابع قدرتمند استفاده کنید

اینترنت بستر بزرگ و شگفت انگیزی است که هر موقع شما بهش نیاز داشته باشید در دسترس شما قرار دارد. زمانی که شما درگیر برنامه نویسی هستید، به راحتی میتوانید از اینترنت استفاده کنید و مهم نیست آن موضوع چی باشد. تعداد زیادی سایت وجود دارد که میتوانند به شما در این راستا کمک کنند. به عنوان مثال سایت معروف stack overflow که شما هر سوالی که داشته باشید میتوانید آنجا بپرسید و پاسخ آن را دریافت کنید.

از ابزار درست استفاده کنید

چندین ابزار مهم در دنیای برنامه نویسی وجود دارد که در شغل خود به آنها نیاز خواهید داشت.پس آشنایی با نحوه کار از اهمیت بالایی برخوردار است، از جمله این ابزار ها میتوان به compiler, build, text editor و... اشاره کرد. علاوه بر این ها باید با نحوه کار با سیستم هایی نظیر git و svn که به عنوان سیستم های ورژن کنترل شناخته میشوند آشنایی داشته باشید.

جمع آوری

اگر شما قصد دارید که تبدیل به یک برنامه نویس شوید باید سعی کنید موارد بالا را رعایت کنید تا هر زمان برای کار هرجا رفتید به راحتی بتوانید استخدام شوید.


برچسب ها :


اشتراک گذاری :