چگونه-برنامه-نویس-وب-شویم؟

چگونه برنامه نویس وب شویم؟

در این مقاله قصد دارم تا توجه شما را به برنامه نویسی وب جلب کنم امیدوارم که این مقاله راه جدیدی در زندگی شما ایجاد کند.

تازگی این سوال بسیار زیاد از من پرسیده شده "چگونه برنامه نویس وب شویم؟"

در پاسخ به این سوال باید بگم که برنامه نویس وب شدن بسیار راحت است ولی برنامه نویس وب حرفه ای شدن راه زیاد و پشتکار فراوانی میخواهد.

در ابتدا برنامه نویسی وب را به دو دسته کلی تقسیم میکنیم:

  • برنامه نویسی سمت کاربر (Frontend)
  • برنامه نویسی سمت سرور (Backend)

برنامه نویسی سمت کاربر:

ابتدا از بخش شرین و نتیجه کار شروع میکنیم "حقوق" برنامه نویس سمت کاربر.

حقوق برنامه نویس سمت کاربر  (Frontend) در اول کار که تجربه چندانی ندارید حدود 500 تا 800 هزار تومان میباشد البته این مبلغ گفته شده در سال 98 و در شرکت های خصوصی داخل مشهد میباشد.

پس از کمی تجربه حقوق شما به مبلغ 800 تا 1 میلیون 500 هزار تومان هم میرسد.

زمان تقریبی یادگیری برنامه نویسی سمت کاربر (Frontend) حدود 3 ماه میباشد بصورت روزی 8 ساعت البته این تایم امکان دارد کم تر یا بیشتر هم بشود این بسته به زمان گذاشته شده و پشتکار میباشد.

فقط دقت داشته باشید که در برنامه نویسی و یادگرفتن زبان های برنامه نویسی باید صبور باشید و انرژی یادگیری اولیه را به طور مداوم حفظ کنید چون این انرژی مانند آتش است اگه کم بشود غذا پخته نمیشود و اگه زیاد باشه غذا میسوزد پس این انرژی رو کنترل کنین و به طور مداوم به سمت جلو حرکت کنین.

خب وقت این رسیده که زبان های برنامه نویسی سمت کاربر رو معرفی کنیم:

  • HTML
  • CSS
  • JavaScript

زبان HTML : این زبان ماننده اسکلت ساختمان در وب عمل میکند و چارچوب طراحی میباشد بنظرم بیشتر از این نیازی به توضیح نیست زیرا یک سرچ ساده در گوگل بزنین توضیحات بسیار زیادی در این مورد پیدا خواهید کرد.

زبان CSS : مانند نمای ساختمان در وب عمل میکند و کار خوشگل کردن وبسایت هارو بر عهده دارد و باز هم بنظرم نیازی به توضیح بیشتر نداره.


Less چیست و چه کاربردی دارد؟


زبان برنامه نویسی JS (JavaScript): این زبان مانند کنترل از راه دور یک خانه عمل میکند و هر لحظه امکان دارد ظاهر سایت را عوض کند البته این زبان قدرتمند ترین زبان دنیا میباشد که در طراحی سایت سمت سرور هم کاربرد دارد ولی در سمت کاربر میتواند ظاهر سایت را به عبارتی پویا کند و هرچقدر در مورد این زبان توضیح داده بشود کم است.

تمام این زبان ها را میتوانید از وبسایت www.w3schools.com کاملا رایگان یاد بگیرید و این سر فصل ها در دوره های فنی و حرفه ای نیز تدریس میشود.

برنامه نویسی سمت سرور:

برای اینکه در برنامه نویسی سمت سرور به کم تر به مشکل بخورید بهتر است تحلیل قوی داشته باشید البته اگه تحلیل قوی هم ندارید اصلا نگران نباشید زیرا با تجربه تحلیلگر بسیار قوی خواهید شد.

ابتدا زبان های برنامه نویسی سمت سرور رو معرفی میکنم:

در این مقاله قصد داریم فقط زبان برنامه نویسی ASP را برای شما باز کنیم.


اساسی ترین تفاوت‌های ASP.net و PHP

زبان برنامه نویسی ASP بسیار قدرتمند است و توسط مایکروسافت پشتیبانی میشود و جدید ترین تکنولوژی این زبان تا این لحظه Core 2 میباشد البته تکنولوژی Core 3 هم معرفی شده است ولی هنوز کامل نشده است و در مرحله تست به سر میبرد این تکنولوژی قدرتمند به ویرایش گر Visual Studio نیاز دارد ورژن 2015 به بعد این تکنولوژی در سیستم عامل های متن باز (Linux)  و همچنین در سیستم عامل ویندوز قابل اجراس.

چقدر زمان نیاز است تا Core را یاد بگیریم؟

در پاسخ به این جواب باید بگویم بستگی به شما دارد اگه شما قبلا زبان دیگری را یاد داشته باشید و فقط خود تکنولوژی Core را بخواهید یاد بگیرید تقریبا حدود 2 ماه زمان کافی است ولی اگه میخواهید این زبان را به عنوان اولین زبان شروع کنید حدود 9 ماه تا حرفه ای شدن شما کافی است البته این زمان گفته شده فقط برای این تکنولوژی نیست و برای یادگیری ORM و Design Pattern و Database نیز میباشد.

همچنین شما میبایست کمی از برنامه نویسی سمت کاربر نیز یاد داشته باشید.

حقوق برنامه نویس ASP.Net Core چقدر میباشد؟

حقوق ابتدایی این تکنولوژی حدود 800 هزار تومان میباشد ولی پس از کسب تجربه شما به راحتی میتوانید در همین مشهد حقوق بالا 2 میلیون تومان رو به خودتون اختصاص بدین و اگه همیشه خودتون رو بروز نگه دارین شرکت های برنامه نویسی همیشه از شما با احترام دعوت به همکاری میکنند. البته این قانون در تمام زمینه های رشته IT وجود دارد.

 

نتیجه گیری:

اگر شما علاقه به برنامه نویسی سمت کاربر دارید در مشهد حدود 500 تا 2 میلیون تومان میتوانید کسب کنید و حدود 3 تا 9 ماه زمان نیاز دارید برای رسیدن به این هدف .

پس اگر علاقه دارید دستتون رو بر سر زانو بزارید و بلند شوید چون هیچ فردی به شما کمک نخواهد کرد و فقط خودتون میتوانید به خودتون کمک کنید.


برچسب ها :


اشتراک گذاری :