Bootstrap-چیست-و-چه-کاربردی-دارد؟

Bootstrap چیست و چه کاربردی دارد؟

Bootstrap چیست؟

Bootstrap مجموعه ای از ابزارها برای تولید صفحات وب است که شامل دستورات HTML , CSS , JavaScript جهت تولید و نمایش فرم ها، دکمه ها، ستون ها و سایر المان های مورد نیاز طراحی وب میباشد.

Bootstrap ابتدا توسط مارک اتو و جاکوب تورنتون طراحی و پیاده سازی شد که درجهت ایجاد یک چارچوب ظاهری مشخص و یکسان در ابزار های توییتر طراحی شد. قبل از شروع این پروژه نمونه های زیادی با این چنین رویکرد ایجاد شده بود که همگی با سرنوشتی مشابه و عدم استقبال طراحان وب در سرتاسر دنیا مواجه شده بودند.به دلیل وجود مشکلات اساسی در نمونه های دیگر، مارک اتو تصمیم به ساخت سیستم قدرتمندی برای خود با نام Bootstrap گرفت.

در سال 2011 شرکت توییتر نسخه اولیه Bootstrap را به صورت متن باز و رایگان به عنوان یک فریم ورک طراحی وب در اختیار عموم قرار داد و در سال 2012 تبدیل به محبوب ترین پروژه github تبدیل شد.

امکانات Bootstrap

این فریم ورک با تمامی مرورگر های استاندارد همخوانی داشته و حتی در نسخه های قدیمی تر مانند ie8 نیز ظاهر خود را حفظ میکند. از نسخه 2 Bootstrap به بعد طراحی Respansive (واکنشگرا) نیز در آن لحاظ شد که موجب نمایش صفحه در موبایل و تبلت ها با ظاهری خوب و بدون بهم ریختگی میشود.

پروژه Bootstrap به صورت متن باز بوده و در سایت github برای دانلود قرار گرفته است.امکان شخصی سازی امکانات و ظاهر آن وجود دارد.

Boostrap به زبان ساده

بزرگترین مشکل طراحان سایت و برنامه نویسان قدیمی، ایجاد ظاهری زیبا و مناسب است.اصول برنامه نویسی و ایجاد زیربنا و ساختار مناسب برای یک سایت مهم و پیچیده است ولی نمایش صحیح خروجی کار و ایجاد یک فضای کارپسند نیز اهمیت بالایی خواهد داشت.

Bootstrap قصد دارد که خلاء میان طراحی و برنامه نویسی را از میان برداشته و برنامه نویسان را ترغیب به استفاده از طراحی های پیش فرض و استاندارد نماید.به همین منظور دستورات CSS و توابع jQuery مورد نیاز را برای شما فراهم کرده است تا شما بتوانید با استفاده از دستورات پیش فرض و رعایت اصول متناسب با طراحی Boostrap زمان راه اندازی یک پروژه را تا حد زیادی کاهش داده و خروجی آن را متناسب با استاندارد های روز دنیا پیش ببرید.


برچسب ها :


اشتراک گذاری :