5-دلیل-برای-استفاده-از-Bootstrap

5 دلیل برای استفاده از Bootstrap

همانطور که میدانید در حال حاضر بیش از چندین فریم ورک برای طراحی وب سایت مورد استفاده قرار میگیرد که یکی از استاندارد ترین و محبوبترین آنها فریم ورک bootstrap میباشد.

در این مقاله قصد داریم 5 دلیل مهم برای استفاده از این فریم ورک محبوب و پر کاربرد بپردازیم، با ما همراه باشید.

 (1بالا بردن سرعت کار و ایجاد راحتی در انجام کار

با استفاده از bootstrap شما میتوانید زمانی که روی طراحی قالب سایت کار میکنید، کار شما را بهبود ببخشد و شما را از نوشتن هزار خط کد باز دارد، شما با استفاده از کلاس های از قبل نوشته شده bootstrap میتوانید کارتان را راحت تر پیش ببرید.

 (2سیستم Grid بندی

یکی از فواید استفاده از grid خاصیت واکنشگرایی “Responsive” بودن است، استفاده از grid نیز در bootstrap به راحتی هرچه تمام تر صورت میگیرد و فقط باید با روش استفاده از کلاس ها را به درستی انجام دهید. همچنین یک قابلیت دیگر در مورد grid ها این است که شما میتوانید یک سری از آنها را در برخی سایز های تصویری به طور مثال تبلت ها یا گوشی های هوشمند مخفی کنید.

 (3واکنشگرایی یا Responsive

ایجاد و ساخت صفحات واکنش گرا این روز ها بسیار مهم و به نوعی میتوان گفت تبدیل به یک استاندارد برای طراحی های وب سایت شده است. با پیشرفت تکنولوژی امروزه اکثر کاربران با دستگاه های تلفن همراه یا تبلت ها یا .... وارد صفحات وب میشوند و این بسیار اهمیت دارد که سایت شما بدون مشکل برای تمامی سایز ها طراحی شده باشد و به نمایش در بیاید. با استفاده از قابلیت grid در bootstrap واکنشگرایی کردن یک صفحه وب به یک کار بسیار ساده تبدیل شده است.

 (4منبع باز یا Open Source

یکی دیگر از برتری های bootstrap در طراحی open source بودن این فریم ورک میباشد، این به این معناست که شما میتوانید به راحتی از طریق گیت هاب این فریم ورک را به صورت رایگان دانلود کرده و رو آن تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنید. و دیگر نیازی به خرید لایسنس ندارید.

 (5مستندات

یکی دیگر از خوبی های bootstrap مستندات این فریم ورک است که به دلیل محبوبیت بالا و تیم قوی این فریم ورک تقریبا میتوان گفت انواع و اقسام صفحات از پیش آماده شده رو برای شما محیا شده است تا با تماشای آنها بتوانید ایده های جدیدی را شکل دهید.

چند سایتی که شما میتوانید از آنها به عنوان سایت خوب برای مستندات bootstrap استفاده کنید را برای شما قرار داده ایم : 

getbootstrap.com

hackerthemes.com

w3schools.com


برچسب ها :


اشتراک گذاری :