مقایسه-درآمد-توسعه-دهندگان-اپل-استور-و-گوگل-پلی

مقایسه درآمد توسعه دهندگان اپل استور و گوگل پلی

گوگل به تازگی اخبار جدیدی از درآمد توسعه دهندگان (برنامه نویس ها) فروشگاه گوگل پلی خود را اعلام کرد.
نکته قابل توجه اینجا است که تعداد توسعه دهندگان اندرویدی چند برابر توسعه دهندگان ios هستند ولی مبلغ دریافتی توسعه دهندگان اندروید نصف مبلغ دریافتی توسعه دهندگانی است که برنامه خود را در اپ استور برای فروش قراردادند.
توسعه دهندگان فروشگاه پلی استور
هیروشی لاکهیمر (Hiroshi Lockheimer)، معاون ارشد بخش اندروید گوگل، به‌تازگی در توئیتی اعلام کرده است از زمان راه اندازی فروشگاه پلی یعنی مارس 2012 تا کنون بوده که در مجموع 80 میلیارد دلار به توسعه دهندگانی که اپلیکیشن اندروید خود را در فروشگاه پلی به فروش گزاشته اند پرداخت کرده است.
کوپرتینویی‌ها در مجموع به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اپ استور مبلغ ۱۵۵ میلیارد دلار پرداخت کرده‌اند.
با اینکه مبلغ دریافتی توسعه دهندگان اندروید بسیار بزرگ جلوه میکند اما در مقابل مبلغ دریافتی توسعه دهندگان iOS بسیار کم است و این امار نشان میدهد کاربران iOS بسیار مشتاق تر از کاربران اندرویدی هستند.
توسعه دهندگان فروشگاه پلی استور
بسیاری از توسعه دهندگان اندروید اپلیکیشن های خود را رایگان و یا با پرداخت درون برنامه ای ارائه میدهند که هیچ درصدی به گوگل نمیرسد ولی از آن رو توسعه دهندگان اپل برای پرداخت درون برنامه ای باید از سرویس های اپل استفاده کنند و اپل بسیاری از درآمد خود را از این راه بدست می آورد.
هر در شرکت اپل و گوگل ، 30 درصد از درآمد توسعه دهندگان خود را به عنوان سهم برنامه برمیدارند، که در این راستا اپل و گوگل کمی باهم متفاوت هستند و هرکدوم یک سری ویژگی های خود را برای توسعه دهندگان در نظر گرفتند. اپل برای توسعه دهندگانی که یک سال به صورت پی در پی فروش داشته باشد درصد خود را به 15 درصد کاهش میدهد و این درصد برای خرید درون برنامه ای هم صدق میکند، و از آن سو گوگل هیچ تخفیفی برای فروش پی در پی درنظر نگرفته است ولی سهمی از خرید درون برنامه ای بر نمیدارد.

کاربران فروشگاه اپ حدود 42 میلیارد دلار از این فروشگاه خرید کردند
در سال نوی میلادی، کاربران فروشگاه اپ حدود 42 میلیارد دلار از این فروشگاه خرید کردند که رقم بسیار زیادی است. این رقم در مقایسه با همین بازه‌ی زمانی در سال گزشته، افزایشی ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد، و مدیر اپل این مهم را  تاریخی قلمداد کرده است. 
 


برچسب ها :


اشتراک گذاری :