طراحی-سایت-اختصاصی-چیست؟

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

برای پاسخ به این سوال میبایست انواع سایت ها از نظر طراحی سایت را بشناسیم.
در ابتدا طراحی سایت به دو قسمت تقسیم میشود:

 •  استاتیک
 •  داینامیک

وب سایت استاتیک چیست؟

سایت استاتیک چیست؟

وب سایت های استاتیک یا ایستا وب سایت هایی هستند که محتوای ثابت دارند و برای هرگونه تغییر در محتوای آن ها باید دانش اولیه طراحی وب سایت را داشته باشیم زیرا این گونه وب سایت ها پنل مدیریتی ندارند و اقلب با زبان های HTML ، CSS و شاید کمی JavaScript نوشته میشوند.
این نوع وب سایت ها اولین نوع سایت هایی هستند که در اینترنت وجود داشتند و در زمان خودشان بسیار پر کاربرد و حرفه ای به نظر میرسیدند. ولی به این معنی نیست که در زمان حال از این نوع وب سایت ها استفاده نشود هنوز هم کارفرما هایی هستند که وب سایت ارزان قیمت و ثابت بخواهند که سراغ این نوع وب سایت ها میروند.

مزایا وب سایت ایستا یا استاتیک:

 1. کم هزینه بودن
 2. حجم پایین وب سایت
 3. سرعت بارگزاری نسبتن بالا

معایب وب سایت ایستا یا استاتیک:

 1. تغییرات در آنها سخت است
 2. نبود پنل مدیریتی
 3. ارتباط نداشتن با کاربران
 4. ثابت بودن متن ها

طراحی سایت چیست؟


پنل مدیریتی وب سایت های داینامیک

وب سایت داینامیک چیست؟

وب سایت داینامیک به وب سایتی میگویند که محتوای آن به راحتی تغییر پیدا میکند و با کاربران تعامل بیشتری دارد. این نوع وب سایت ها علاوه بر ظاهری که شما (کاربران) میبینید یک سیستم مدیریت محتوا نیز در آن ها وجود دارد که این سیستم مدیریت محتوا اجازه یا امکان تغییر محتوای سایت شما را دارد.
این سیستم مدیریت محتوا یا به طور کلی وب سایت های داینامیک به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

 • سیستم مدیریت محتوای آماده
 • سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

این دو دسته تفاوت های بسیاری باهم دارند که ساعت ها میتوان در مورد قابلیت و یا نقطه ضعف این دو متخصصین صحبت کرد ولی ما به گوشه ای از تفاوت های این دو سیستم طراحی سایت میپردازیم.


وب سایت چه کمکی به کسب و کار ما میکند؟


سیستم مدیریت محتوای آماده چیست؟

سیستم مدیریت محتوای آماده چیست؟

سیستم مدیریت محتوای آماده یا به طور ساده تر و عامیانه تر CMS سیستمی است که گروهی آن هارا راه اندازی کرده اند که کار طراحان سایت یا کارفرما ها را برای یک سری وب سایت ها ساده تر میکند. این نوع سیستم ها بسیار قدرتمند هستند زیرا تیم های بزرگی آن ها را پشتیبانی میکنند ولی این نوع وب سایت ها امکانات محدودی را ارائه میکنند ولی همین امکانات محدود 50 درصد نیاز کارفرمایان را رفع میکند و چون برای توسعه دهندگان رایگان است قیمت بسیار کمی دارند و زمان راه اندازی آن ها هم بسیار پایین است.

سیستم مدیریت محتوای اختصاصی چیست؟


چرا ما به وب سایت نیاز داریم؟


سیستم مدیریت محتوای اختصاصی چیست؟

سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا همان طراحی وب سایت های اختصاصی سیستمی است که توسعه دهندگان و طراحان سایت برای کارفرما آن را راه اندازی میکنند و چون اختصاصی نوشته شده است دقیقا امکانات و طرح های کارفرما را اجرا میکند پس از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین از نظر رابط کاربری 100 درصد نیاز کارفرما را رفع میکند.
این سیستم چون اختصاصی نوشته میشود از امنیت بالایی نیز برخوردار است زیرا کد های آن از همگان پنهان است و فقط طراح وب سایت میداند که چه چیزی نوشته است ولی این امنیت میتواند پایین هم باشد بستگی به دانش طراح سایت امنیت و سرعت سایت تنظیم میشود.
تفاوت های سایت های آماده و سایت های اختصاصی چیست؟
سایت های آماده سریع تر از سایت های اختصاصی راه اندازی میشوند و از قیمت پایین تری هم برخوردار هستند.
سایت های اختصاصی از نظر امنیت و سرعت از سایت های آماده بسیار بهتر هستند.
سایت های آماده بسیاری از نیاز های کارفرمایان را براورده میکنند ولی همیشه در آنها امکاناتی وجود دارد که بدرد کارفرما نمیخورد و فقط پنل مدیریتی را شلوغ کرده اند ولی وبسایت های اختصاصی پنل مدیریتی خلوت تر و رابط کاربری بسیار راحت تری دارند.
نتیجه:
تمامی این دسته های وب سایت ذکر شده ویژگی های خاص خودشان را دارند و هیچ یک برتری کاملی نسبت به دیگری ندارد بسته به نیاز شما دارد و شما میتوانید هر کدام از این نوع وب سایت ها را سفارش دهید. 
 


برچسب ها :


اشتراک گذاری :